TALENT 2021

14 października 2021 r. w sali kina „Forum” w Bolesławcu odbyła się uroczysta Gala Pan Prezydent Zaprasza 2021. Pani wiceprezydent Renata Szewczyk podziękowała nauczycielom za rozwijanie pasji i talentów ich wychowanków i uczniów, a wszystkim pracownikom placówek oświatowych za pracę w trudnym, pandemicznym roku szkolnym 2020/21.

Podczas uroczystości nagrodzeni zostali uczniowie szkół, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2020/2021, laureaci konkursów przedmiotowych i sportowych oraz olimpiad.

W roku szkolnym 2020/2021 laureatami „Nagrody Prezydenta Miasta Bolesławiec” zostali uczniowie SP1: Jakub Mazgaj, Agata Szałasz, Aleksandra Kobiałka, Apolonia Pohl, Martyna Maczyńska, Alicja Jakóbczyk, Mateusz Rutyna.

Uczniowie, którzy mają sukcesy w konkursach naukowych i zawodach sportowych otrzymali pamiątkowe pióra i certyfikaty „TALENT ROKU 2021”. Osiągnięcia uczniów rozpatrywane są w trzech kategoriach: osiągnięcia przedmiotowe, osiągnięcia artystyczne i tematyczne oraz osiągnięcia sportowe.

W tym roku w Złotej Setce Bolesławieckich Talentów znaleźli się:

- osiągnięcia naukowe: Igor Filipiak, Marika Konieczna, Bartosz Szefer, Gabriela Ostrowska, Hanna Czochara, Anna Rutyna, Kacper Zefirian, Amelia Klich, Mateusz Rutyna, Kaja Lisiewska, Julia Kunaszko, Mariusz Myjkowski, Oliwia Pawłowicz, Paula Konefał.

- osiągnięcia sportowe: Martyna Nikołajuk, Oliwer Skorupiński, Lena Burdzy, Katarzyna Kowalczyk, Antoni Karp, Daria Wąchała, Aleksandra Grabarz.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów. Gratulujemy rodzicom i opiekunom nagrodzonych uczniów.

Informacja i zdjęcia: Urząd Miasta Bolesławiec

Data dodania: 2021-10-15 19:22:29