TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Od 30.05 do 7.06.2020 uczestniczyliśmy w projekcie czytelniczym zorganizowanym z okazji XIX OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM pod hasłem CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM O ZWIERZĘTACH!

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to coroczna akcja inicjowana w pierwszym tygodniu czerwca przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. W tym roku wszystkie nasze działania przenieśliśmy do sieci i zaprasiliśmy naszych czytelników do wspólnej zabawy w wersji on-line.

Tegoroczny, wirtualny Tydzień odbył się pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”. Organizatorzy akcji zaproponowali, aby każdy dzień poświęcić innemu zwierzęciu.

Ta formuła sprawdziła się świetnie. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Opowiedzieliśmy zarówno o naszych ukochanych domowych pupilach, jak i o dzikich gatunkach: wilkach, żubrach i niedźwiedziach.

To był prawdziwy maraton. W ciągu dziewięciu dni uczniowie i ich rodzice mogli posłuchać fragmentów 65 książek i obejrzeć 45 filmów o zwierzętach. Czekało ich także 11 zwierzęco-czytelniczych niespodzianek. Były quizy, zagadki, konkursy, kolorowanki, labirynty, gry i inne zadania.

Skorzystaliśmy z wielu świetnych materiałów i zadań Fundacji. Było dużo czytania, mnóstwo ciekawych książek, konkursów i niespodzianek! Dziękujemy.

Data dodania: 2020-06-02 11:28:27
Data edycji: 2020-08-13 17:27:30