TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Zapraszamy do udziału w projekcie czytelniczym zorganizowanym z okazji XIX OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM pod hasłem CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM O ZWIERZĘTACH!

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to coroczna akcja inicjowana w pierwszym tygodniu czerwca przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Zaczynamy 30 maja i będziemy bawić się książkami aż do 7 czerwca.

Tegoroczny Tydzień odbywa się wirtualnie, pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”. Cieszycie się, prawda? Dziewić dni z książkami o zwierzętach.

Każdy dzień poświęcamy innemu zwierzęciu. Opowiemy zarówno o naszych ukochanych domowych pupilach, jak i o dzikich gatunkach: wilkach, żubrach i niedźwiedziach. Będzie dużo czytania, mnóstwo ciekawych książek, konkursów i niespodzianek! W tym roku wszystkie nasze działania przenosimy do sieci i zapraszamy do wspólnej zabawy w wersji on-line.

Mamy dla was dodatkową propozycję. Pokażcie swoje ukochane czworonogi, podzielcie się książkami o nich. Napiszcie o swoich zainteresowaniach zwierzętami, narysujcie, zróbcie filmik, kolaż lub komiks. Przyślijcie nam swoje prace na adres biblioteki: bibliotekabol@wp.pl.

Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Data dodania: 2020-05-30 17:02:36
Data edycji: 2020-08-13 17:03:58