Tytuły Innowacyjnych Ekspertów Edukacyjnych dla naszych nauczycielek!

Każdego roku Microsoft wybiera ekspertów spośród innowacyjnych nauczycieli z całego świata. Zaszczytny tytuł Microsoft Innovative Educator Expert jest wyróżnieniem za nowatorskie i kreatywne wykorzystywanie nowych technologii w swojej pracy, a także dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.

Miło nam poinformować, że panie Izabela Kulpa i Teresa Prokowska zostały po raz trzeci wybrane ekspertkami, tym razem na rok 2021-2022.

Microsoft Innovative Educator Experts to globalna społeczność pasjonatów technologii Microsoft dla Edukacji, która stale rozwija swoje kompetencje, dzieli się doświadczeniem, dobrymi praktykami, innowacyjnymi pomysłami i metodami pracy, inspiruje uczniów do kreatywności oraz współpracuje i uczy się od siebie nawzajem.

W liście gratulacyjnym informującym o przyznaniu tytułu czytamy, m.in.: „Zostałeś wybrany na eksperta MIE, ponieważ jesteś pełen inwencji, pasjonujesz się swoją pracą, masz prawdziwego ducha współpracy i starasz się inspirować uczniów nieszablonowym myśleniem o technologii w edukacji. Doceniamy twoją pomysłowość i ducha przedsiębiorczości.”

Obcowanie z nowymi technologiami, rozwiązaniami i stała wymiana doświadczeń to ogromne zalety programu. Od ponad roku Szkoła Podstawowa nr 1 należy do sieci Szkół w Chmurze Microsoft, które wykorzystują najnowsze rozwiązania Microsoft w wielu obszarach. Szkoła posiada dostęp do pakietu Office 365 i z powodzeniem wykorzystuje jego narzędzia, np. Teams, Forms, OneNote, OneDrive, Sway, PowerPoint i Paint3D.

Nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniach na żywo z ekspertami i pasjonatami z różnych dziedzin. Wzięli udział w Mistrzostwach Świata w budowaniu w edukacyjnym Minecrafcie (Minecraft Education Global Build Championship). ‎‎ Panie Izabela Kulpa i Teresa Prokowska zostały laureatkami międzynarodowego konkursu Microsoft Tech Pill Challenge, promującego innowacyjne wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy.

Narzędzia Microsoft i inne programy partnerskie, udostępnione MIEE nieodpłatnie z powodzeniem wykorzystujemy w akcjach, konkursach, projektach i innych przedsięwzięciach edukacyjnych. W ubiegłym roku szkolnym wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie plastyczno-cyfrowym „Fundusze Norweskie i EOG - o tym się wie” i wygraliśmy mobilną pracownię komputerową, a nasz projekt "W labiryncie książek" został zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu eTwinning.

Program Microsoft Innovative Educator Expert daje inspirację i wsparcie w realizacji działań, w których w różny sposób wykorzystywane są nowoczesne technologie oraz przygotowuje uczniów do aktywnego i mądrego wykorzystywania technologii na każdym etapie edukacji.

Data dodania: 2021-09-20 17:18:46
Data edycji: 2021-09-20 17:24:06