REKRUTACJA DO PIERWSZEJ KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W BOLESŁAWCU NA ROK SZKOLNY 2024/2025
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

W LABIRYNCIE KSIĄŻEK

Celem głównym projektu była promocja książek dla dzieci i młodzieży, przede wszystkim polskich autorów i zachęcanie uczniów do czytania dla przyjemności poprzez różne działania twórcze z wykorzystaniem technologii informacyjno – komunikacyjnych.

 

Cele szczegółowe:

 • popularyzacja czytelnictwa literatury dziecięcej
 • zachęcanie do czytania literatury polskiej spoza kanonu lektur
 • pobudzanie wyobraźni, kreatywności uczniów, zachowań społecznych i odpowiedzialności
 • kształtowanie umiejętności posługiwania się różnorodnymi środkami wypowiedzi
 • rozwijanie zainteresowań przedmiotowych – literackich, historycznych, geograficznych
 • kreatywne wykorzystanie TIK
 • uczenie się od siebie nawzajem na poziomie ucznia i nauczyciela

 

Działania projektowe

 1. Działania wstępne - założenie partnerstwa, uzgodnienie i rejestracja projektu. Wspólne określenie zakresu tematycznego projektu, działań, harmonogramu i metod pracy, sposobów komunikacji.
 2. Poznajmy się - zapoznanie partnerów, prezentacja swoich szkół i miejscowości - zabawy integracyjne „Kim jestem?”, „Skąd jesteśmy?”, kolaże, prezentacje i filmy, pokaz ulubionych książek, komentowanie.
 3. Bezpiecznie w sieci – film, prezentacje oraz gry przypominające zasady bezpieczeństwa w sieci, wspólne opracowanie netykiety.
 4. Wprowadzenie do tematyki projektu – mapa skojarzeń związanych z książką, zabawa z chmurami wyrazowymi „Jaka to książka?” oraz wizualizacja „Gdybym był bohaterem książki, to …”.
 5. Książki i my. Zebranie na Padlecie ulubionych książek polskich autorów. Czytanie i opracowywanie wybranych książek. Tworzenie materiałów reklamowych książek: interaktywne okładki, ilustracje, plakaty, kolaże, animacje, filmy, recenzje, chmury wyrazowe, lapbooki, komiksy. Spotkanie online i czytanie z podziałem na role fragmentów książki. Założenie reklamowego bloga i wspólne redagowanie. Napisanie sześciu autorskich opowiadań w grupach międzyszkolnych, opracowanie i wydanie ich w formie ebooków oraz videobooków.
 6. Książkowe gry i zabawy – tworzenie i granie w gry partnerów: cyfrowe puzzle, krzyżówki, quizy, zagadki, układanki i inne zgadywanki dotyczące książek i ich autorów. Szkolne turnieje gier.
 7. Labirynt książek. Budowanie w bibliotekach labiryntów z książek. Wspólnie stworzenie gry planszowej „Lekturka” i jej wersji elektronicznej oraz elektronicznej gry „Labirynt” Opracowanie i opublikowanie literackich labiryntów. Prezentacja miejsc, związanych z książkami w naszych miejscowościach. Przeprowadzenie międzyszkolnego turnieju literackiego.
 8. Szkolne akcje czytelnicze. Organizowanie i prezentowanie różnych akcji czytelniczych, szkolnych i środowiskowych. Opublikowanie zbioru „Bank działań promujących czytanie” w formie ebooka.
 9. Kącik poradnikowy. Zgromadzenie w jednym miejscu narzędzi wykorzystanych w projekcie. Kącik zawiera samouczki przez nas utworzone, prezentujące narzędzia eTwinningowe i TIK-owe.
 10. Wspólne świętowanie Bożego Narodzenia – kalendarz adwentowy, życzenia i dekoracje świąteczne.
 11. Rozpowszechnianie, ewaluacja i podsumowanie projektu.

Strona projektu 

Podsumowanie i prezentacja projektu

Listy gratulacyjne

Realizacja projektu

 

 

Projekt został wyróżniony Krajową Odznaką Jakości. Jest to certyfikat przyznawany przez Krajowe Biuro eTwinning w Warszawie nauczycielom i szkołom, których działania w ramach projektu reprezentują szczególnie wysoki poziom.

 

Data dodania: 2019-01-30 21:34:53
Data edycji: 2019-07-17 14:58:55
Ilość wyświetleń: 985

Konkursy

Aktualne konkursy szkolne i pozaszkolne
Więcej informacji

Informacje

Wsparcie, porady, przydatne informacje
Więcej informacji

Kalendarz

Współpracujemy

Kształcić duszę cnotami, umysł naukami, a ciało sportem.

Janusz Kusociński
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej