Wsparcie Miejskiego Ośrodka Poradnictwa dla Rodzin i Osób Dotkniętych Przemocą, Uzależnieniem i Kryzysem

Od stycznia 2021 r. przy ul. Aleja Wojska Polskiego 6/76 w Bolesławcu działa Miejski Ośrodek Poradnictwa dla Rodzin i Osób Dotkniętych Przemocą, Uzależnieniem i Kryzysem.

Celem działalności Ośrodka jest zwiększenie indywidualnej dostępności specjalistycznej  pomocy  dla  ofiar  przemocy   w  rodzinie i osób uwikłanych w przemoc z powodu alkoholu i innych uzależnień, w tym także dzieci i młodzieży oraz sprawców przemocy.

Główne działania Ośrodka to:

• udzielanie wsparcia rodzinom,   w których występują problemy związane z uzależnieniami w tym uzależnieniem od alkoholu,
  • prowadzenie indywidualnego i grupowego wsparcia dla osób uzależnionych od alkoholu i substancji psychoaktywnych,
  • konsultacje psychologiczne,
  • krótkoterminowe spotkania dla rodzin dotkniętych przemocą z powodu uzależnienia.
  • praca z dziećmi i młodzieżą,
  • pomoc w postaci spotkań dla rodzin i par z problemem alkoholowym,
  • praca prowadzona na ulicy z osobami bezdomnymi uzależnionymi od alkoholu i środków psychoaktywnych.

Mieszkańcy  miasta  Bolesławiec,  osoby  dorosłe  i  rodziny  z   problemem   przemocy z powodu alkoholu i innych uzależnień - zgłaszające się bezpośrednio do Ośrodka lub kierowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu, Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bolesławcu oraz Zespół interdyscyplinarny do Spraw Przeciwdziałania Przemocy.

W Miejskim Ośrodku Poradnictwa dla Rodzin i Osób Dotkniętych Przemocą, Uzależnieniem i Kryzysem  zatrudnieni  są  psycholodzy,   terapeuci  uzależnień i psychoterapeuci. Od 15 września 2-021 r. Ośrodek wsparcia rozszerza swoją ofertę pomocową. Do zespołu profesjonalistów dołącza Pani Barbara Makowska — pedagog, socjoterapeuta.

Do zadań specjalisty należeć będzie m.in.:

• prowadzenie profilaktyki dzieci i młodzieży (również w placówkach oświatowych),
  • psychoedukacja oraz wsparcie terapeutyczne dzieci, młodzieży i rodzin.
  • wsparcie terapeutyczne dzieci i młodzieży uzależnionej bahawioralnie.

Aktualny harmonogram dyżurów specjalistów:

Data dodania: 2021-09-16 20:44:03
Data edycji: 2021-09-16 20:52:53