XXVIII Regionalny Konkurs Biologiczno - Ekologiczny Szkół Podstawowych klas VII - VIII pod hasłem ''Ochrona Przyrody w Polsce''

XXVIII Regionalny Konkurs Biologiczno - Ekologiczny Szkół Podstawowych klas VII - VIII  pod hasłem ''Ochrona Przyrody w Polsce''

Finał Konkursu odbył się 24 listopada 2022 roku w Szkole Podstawowej Nr 5 w Jeleniej Górze.
Organizatorem Konkursu był Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Jeleniej Górze z/s w Piechowicach obejmujący zasięgiem swojego działania całe byłe województwo jeleniogórskie.
Zakres tematyczny konkursu obejmował zagadnienia przyrodnicze, ekologiczne oraz dotyczące problemów ochrony środowiska w Polsce.
Tematyka etapu finałowego była taka sama jak eliminacji szkolnych i rejonowych poszerzona o szczegółową znajomość polskich parków narodowych, znajomość flory i fauny oraz osobliwości przyrodniczych i lokalizacji polskich parków narodowych , umiejętność rozpoznawania roślin i zwierząt prawnie chronionych w Polsce, charakteryzowanie siedlisk i środowisk życia roślin i zwierząt objętych ochroną gatunkową, formy ochrony przyrody w regionie w tym parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody.
Uczestnicy po napisaniu testu zwiedzali znajdującą się w pobliżu stację meteorologiczną i uczestniczyli w ciekawej prelekcji na temat taternictwa i wspinaczki skałkowej.
Gratulujemy uczniowi naszej szkoły Julianowi Czochara awansu do etapu finałowego i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły. Życzymy powodzenia i kontynuowania zainteresowań biologicznych i ekologicznych.

Data dodania: 2022-12-08 12:23:41
Data edycji: 2022-12-08 12:24:04