XXX Memoriał im. Janusza Kusocińskiego za nami

Jest już tradycją, że o tej porze roku w Szkole Podstawowej nr 1 rozgrywany jest Memoriał im. Janusza Kusocińskiego - Patrona Szkoły. 25 listopada 2022 r. był to już jubileuszowy - XXX Memoriał. Wydarzenie zgromadziło na stracie zarówno uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, jak również reprezentacje z pozostałych szkół podstawowych w Bolesławcu, Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Żeliszowa oraz Zespołu Szkół Oxpress. Wśród gości obecni byli: Poseł na Sejm RP Szymon Pogoda, Przewodniczący Rady Miasta Bolesławiec Józef Pokładek, I Zastępca Prezydenta Miasta Pani Renata Szewczyk, Radni Miasta Bolesławiec: Damian Sawczak i Dawid Sarbak oraz dyrektorzy bolesławieckich szkół.
Blisko stu zawodników i zawodniczek klas podstawowych rywalizowało o indywidualny i szkolny sukces. Tegoroczne rozgrywki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Rywalizacja była zacięta. Zwycięzcy podium otrzymali nagrody w postaci medalu, pucharu, koszulki oraz książki o patronie szkoły pt. Janusz Kusociński "Od Palanta do Olimpiady". Dało się zauważyć zadowolenie zwycięzców z pobitych rekordów życiowych oraz z otrzymanych nagród.

Data dodania: 2022-11-29 08:01:02
Data edycji: 2022-11-29 08:01:42