ZABAWY Z LICZBĄ PI

3,14 to pierwsze cyfry liczby π, która corocznie 14 marca obchodzi swoje święto na całym świecie, w tym także w naszej szkole.

W tym roku zapraszamy do zabaw online z liczbą Pi. Obejrzyjcie prezentację i skorzystajcie z naszych propozycji. Swoje prace sfotografujcie i umieśćcie na specjalnym PADLECIE.  Są tam już rebusy naszych eTwinnerów. Świętujemy razem ze szkołami bioracymi udział w projekcie "Literowy zawrót głowy".

Dzień Liczby Pi

Przypominamy propozycje zabaw:

1. REBUSY. Wykonaj rebus z wyrazów zaczynających się na pi... Zrób zdjęcie pracy i umieść na padlecie.
  2. MIASTO PI. Wypisz pierwsze 20 cyfr po przecinku z rozwinięcia liczby pi (3,1415926535897932384). Zaznacz na kartce w kratkę słupki o takiej wysokości, ile wskazuje kolejna cyfra. Pokoloruj je. Na koniec dorysuj odpowiednie tło. Zrób zdjęcie pracy i umieść na padlecie.
  3. PROJEKTANT PI. Wykonaj lub narysuj projekt budowli, mebla lub innego przedmiotu w kształcie liczby Pi. Zrób zdjęcie pracy i umieść na padlecie.

Wasze zaangażowanie na pewno docenią nauczyciele matematyki. Powodzenia!

Utworzony za pomocą aplikacji Padlet

Data dodania: 2021-03-12 09:43:41