ZDOLNI ZDALNIE

W listopadzie 2020 roku w Wałbrzychu i Legnicy miały miejsce e- Konferencje Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień „Zdolni zdalnie” ,w których wzięły udział  panie Małgorzata Giedrojć –Sypień i Katarzyna Kazanowska.

Uczestnikami konferencji byli dyrektorzy i nauczyciele dolnośląskich szkół, należących do grona placówek z Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia oraz szkół, chcących systemowo rozwijać uczniowskie predyspozycje, uzdolnienia i talenty. Konferencje, mimo iż w formie online były bardzo intensywne, wypełnione różnymi treściami z zakresu pracy z uczniem zdolnym.

Podczas spotkania w Legnicy pani Małgorzata Giedrojć – Sypień miała okazję wysłuchać wykładu   konsultanta DODN Ewy Engel na  temat Rozwijania uzdolnień w świetle założeń neurodydaktyki.  W czasie konferencji swoje praktyki pracy z uczniem zdolnym prezentowali dyrektorzy szkół z sieci.

Konferencję w Wałbrzychu, której uczestnikiem była pani Katarzyna Kazanowska rozpoczęła pani Joanna Kaszuba, przedstawiciel KidsTech – Centrum Robotyki, Programowania i Nowych Technologii prezentacją na temat STEAM-owe dziewczyny łamią stereotypy. Robotyka, programowanie, nowe technologie „tylko” dla dziewcząt.

W kolejnym wystąpieniu pani Krystyna Pac- Marcinkowska,  nauczyciel, konsultant DODN wygłosiła wykład pt.: „Model zdolności w realizacji pracy zdalnej – jak indywidualizować pracę z uczniem zdolnym w systemie online?” Trzeci wykład dotyczył zagadnień:  Jak rozwijać potencjał twórczy uczniów dzięki ekspresji artystycznej w sytuacji pracy zdalnej? i wygłosiła go pani Karolina Głuszek, nauczyciel, konsultant DODN. Na zakończenie spotkania przykłady dobrych praktyk na temat „ Uczeń zdolny w cyberprzestrzeni” zaprezentowali  nauczyciele z regionu wałbrzyskiego.

Data dodania: 2020-11-28 16:20:53
Data edycji: 2020-12-09 16:24:16