Zoo Lubin - Centrum Edukacji Przyrodniczej

21 czerwca 2022 r. klasa 1a z wychowawcą Ireną Bartosz udała się na wycieczkę do ZOO - Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach na terenie Parku Wrocławskiego. Park ma powierzchnię ponad 14 hektarów, na której znajduje się wiele atrakcji.

Spacer pod hasłem "Co ma wspólnego wróbel i tyranozaur?" rozpoczął się od Szlaku Ptaków, a zakończył na Szlaku Zwierząt Wymarłych. Wzdłuż ścieżki edukacyjnej rozmieszczono figury prehistorycznych okazów naturalnej wielkości: diplodoka, tyranozaura, triceratopsa, mamuta ...

Następnie uczniowie z opiekunami udali się na pyszne naleśniki z owocami i bitą śmietaną do miejscowej kawiarni.

Kolejnym etapem wycieczki była zabawa na dużym placu zabaw w parku, w którym znajdują się: zjeżdżalnie, pajęczyny, beczki, huśtawki. A wszystko to wśród pięknej zieleni, kwiatów i spacerujących na wolności pawi.

Ostatni przystanek to MC Donalds, z posiłkiem i pamiątkową zabawką.

Park Wrocławski w Lubinie to bardzo interesujące miejsce, które z pewnością warto zobaczyć. Uśmiechy na twarzach uczniów mówiły same za siebie - to była udana wycieczka!

Info. Irena Bartosz

Data dodania: 2022-06-21 11:11:47