AKTYWNE SZKOŁY MULTISPORT

Za nami pierwsza edycja Aktywnych Szkół MultiSport. Ostatni rok spędzony w szkołach, to 9128 uczniów z 35 szkół podstawowych na Dolnym Śląsku i 1305 godzin w ruchu!

Udział w programie Aktywnych Szkół Multisport wzięło 350 uczniów SP nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Bolesławcu. Udział w tym programie był dla społeczności szkolnej nowym doświadczeniem. Uczniowie bawili się poprzez aktywność fizyczną w II rundach ASM, gdzie uczestniczyli w teście EuroFit +, brali udział w ankiecie “Co o aktywności fizycznej mówią dzieci?". Uczestniczyli również w warsztatach tzw. Fokusach, gdzie pytani byli o to, co czerpią z aktywności, co sprawia im radość, jakie mają obawy i motywacje.

Za udział w programie szkoła i uczniowie zostali nagrodzeni sprzętem sportowym, który jest wykorzystywany na lekcjach wychowania fizycznego. Dodatkowo uczniowie, którzy brali udział w fokusach otrzymali piłki do ćwiczeń.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Bolesławcu zajęła 30. miejsce w Dolnośląskim Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport. Poniżej przedstawiamy raport podsumowujący Rundę II i Turniej ASM, czyli zestawienie wyników testu EuroFit+ w naszej szkole.

Otrzymaliśmy, jako szkoła, certyfikat Aktywnej Szkoły oraz wyróżnienie dla koordynatora Moniki Fabin w postaci zaproszenia do udziału w MOVE Congress, który odbędzie się w Budapeszcie w październiku 2019r. MOVE Congress to jedna z największych konferencji na świecie poświęconych sportowi rekreacyjnemu i aktywności fizycznej.

Data dodania: 2019-03-19 19:02:27
Data edycji: 2019-03-19 19:17:16