Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń

Miejski Zespół Szkół nr 2 zdobył w czerwcu 2012 r. tytuł Bezpiecznej Szkoły oraz członkostwo Ogólnopolskiego Klubu Bezpieczne Szkoły.

Szkoła uczestniczyła w roku szkolnym 2011/2012 w ogólnopolskim konkursie Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń, którego hasło brzmiało: Prawo, Przyjaźń, Tolerancja.

Celem konkursu było spopularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, w tym norm współżycia, poszanowania praw jednostki w tym ucznia-obywatela, przeciwdziałania patologiom, tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach, solidaryzmu społecznego. Równocześnie konkurs miał służyć podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkół i uczniów.

Przez 6 miesięcy uczniowie wykonali wszystkie zadania konkursowe, co zostało pozytywnie ocenione przez jury i pozwoliło szkole zdobyć tytuł BEZPIECZNEJ SZKOŁY oraz członkostwo OGÓLNOPOLSKIEGO KLUBU „BEZPIECZNE SZKOŁY”.

Konkursowi patronował Komitet Honorowy, w skład którego weszli: Minister Sprawiedliwości RP, Rzecznik Spraw Obywatelskich, rektorzy i prorektorzy szkół wyższych, a także Kuratorzy Oświaty z ośmiu województw.

Data dodania: 2017-11-02 08:55:06
Data edycji: 2020-06-16 09:14:36