REKRUTACJA DO KLASY I NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

11 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W Polsce to już 16. edycja akcji, która powstała z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i obecnie obchodzona jest nie tylko w Europie, ale i na innych kontynentach. Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest pod hasłem „Działajmy razem!”. To okazja do inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych.

 

Internet oferuje nam ogromne możliwości. Korzystając z sieci, możemy rozwijać swoje zainteresowania, relaksować się, uczyć się nowych rzeczy. Niestety, jest to także miejsce, gdzie możemy napotkać różne zagrożenia. By ich uniknąć trzeba pamiętać o zasadach bezpiecznego poruszania się w sieci.

 

W naszej szkole działania związane z bezpieczeństwem w sieci podejmujemy przez cały rok, ale Dzień Bezpiecznego Internetu jest dniem wyjątkowym, więc, mimo trwających ferii, mamy dla Was kilka propozycji.

 

1. WIRTUALNY MINI ESKAPE ROOM

Przypomnijcie sobie najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, a następnie wejdźcie do naszego wirtualnego mini eskape roomu. Rozwiążcie pięć zadań, zanotujcie lub zapamiętajcie słowa – rozwiązania zagadek i rozszyfrujcie końcowe hasło. Na wytrwałych czeka nagroda. Powodzenia!

 

 

2. KONKURSY

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach. Przedstawiamy trzy propozycje  – do wyboru.

  1. Konkurs na plakat.
    Wykonaj plakat pt. „Jestem bezpieczny w Sieci” dowolną techniką w formacie A-4. Możesz też skorzystać z programu graficznego, np. http://www.toonytool.com/
  2. Konkurs na komiks.
    Przedstaw krótką historyjkę obrazkową na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Praca może być wykonana dowolną techniką w formacie A-4. Możesz skorzystać z programu graficznego, np. https://www.storyboardthat.com/
  3. Konkurs na filmik.
    Nagraj krótki filmik lub wykonaj animację, w której przekażesz swoim kolegom podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. W filmie nie wolno wykorzystywać wizerunku innych osób. Możesz skorzystać z dowolnego programu np. https://biteable.com

 

Wszystkie prace należy dostarczyć do końca marca do biblioteki szkolnej osobiście, na pendrivie lub przesłać na adres: bibliotekabol@wp.pl.

 

Opis proponowanych narzędzi oraz wielu innych znajdziecie na naszym blogu: https://narzedziaetwinning.blogspot.com/

 

Data dodania: 2020-02-11 08:51:58
Data edycji: 2020-03-02 13:21:42
Ilość wyświetleń: 214

Konkursy

Aktualne konkursy szkolne i pozaszkolne
Więcej informacji

PORADY

Wsparcie, porady, przydatne informacje
Więcej informacji

Kalendarz

Współpracujemy

Kształcić duszę cnotami, umysł naukami, a ciało sportem.

Janusz Kusociński
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook