Czcionka:

A+A-

Kontrast:

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2020

11 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W Polsce to już 16. edycja akcji, która powstała z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i obecnie obchodzona jest nie tylko w Europie, ale i na innych kontynentach. Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest pod hasłem „Działajmy razem!”. To okazja do inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych.

 

Internet oferuje nam ogromne możliwości. Korzystając z sieci, możemy rozwijać swoje zainteresowania, relaksować się, uczyć się nowych rzeczy. Niestety, jest to także miejsce, gdzie możemy napotkać różne zagrożenia. By ich uniknąć trzeba pamiętać o zasadach bezpiecznego poruszania się w sieci.

 

W naszej szkole działania związane z bezpieczeństwem w sieci podejmujemy przez cały rok, ale Dzień Bezpiecznego Internetu jest dniem wyjątkowym, więc, mimo trwających ferii, mamy dla Was kilka propozycji.

 

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach. Przedstawiamy trzy propozycje  – do wyboru.

 1. Konkurs na plakat.
  Wykonaj plakat pt. „Jestem bezpieczny w Sieci” dowolną techniką w formacie A-4. Możesz też skorzystać z programu graficznego, np. http://www.toonytool.com/
 2. Konkurs na komiks.
  Przedstaw krótką historyjkę obrazkową na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Praca może być wykonana dowolną techniką w formacie A-4. Możesz skorzystać z programu graficznego, np. https://www.storyboardthat.com/
 3. Konkurs na filmik.
  Nagraj krótki filmik lub wykonaj animację, w której przekażesz swoim kolegom podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. W filmie nie wolno wykorzystywać wizerunku innych osób. Możesz skorzystać z dowolnego programu np. https://biteable.com

 

Wszystkie prace należy dostarczyć do końca marca do biblioteki szkolnej osobiście, na pendrivie lub przesłać na adres: bibliotekabol@wp.pl.

 

Opis proponowanych narzędzi oraz wielu innych znajdziecie na naszym blogu: https://narzedziaetwinning.blogspot.com/

 

BEZPIECZNI W SIECI

 

W Konkursie zorganizowanym z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu przez Zespół Szkół Elektronicznych w Bolesławcu wzięły udział  klasy pierwsze ZSE oraz uczniowie szkół Powiatu Bolesławieckiego: Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu, Szkół Podstawowych nr 1 i 5 z Bolesławca.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna naszej szkoły w składzie:

 • Dawid Mrozik
 • Jakub Taracha
 • Paskal Pilitowski
 • Gratulujemy
Data dodania: 2020-02-10 08:40:26
Data edycji: 2021-04-06 21:06:00
Ilość wyświetleń: 481

Konkursy

Aktualne konkursy szkolne i pozaszkolne
Więcej informacji

PORADY

Wsparcie, porady, przydatne informacje
Więcej informacji

Kalendarz

Współpracujemy

Kształcić duszę cnotami, umysł naukami, a ciało sportem.

Janusz Kusociński
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook