INNOWACYJNA SZKOŁA

Innowacyjna Szkoła 2009

13 października w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala Nauczyciel Roku, podczas której rozstrzygnięty został także konkurs INNOWACYJNA SZKOŁA 2009.

Decyzją Jury, pod przewodnictwem prof. Stefana Kwiatkowskiego, przewodniczącego Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN, Miejski Zespół Szkół nr 2 w Bolesławcu zajął II miejsce w Polsce i otrzymał tytuł Innowacyjnej Szkoły 2009.

Dyplomy nagrodzonym wręczyli: Lilla Jaroń, wiceminister edukacji, Jakub Rzekanowski, redaktor naczelny „Głosu Nauczycielskiego” oraz dr Jan Polak – manager programu Partnerstwo dla Przyszłości firmy Microsoft.

Dzięki inicjatywie Partnerstwa dla Przyszłości mogliśmy zaprezentować nasze działania w zakresie wdrażania i wykorzystania nowoczesnych technologii w szkole, gdyż wg założeń konkursu, Innowacyjne Szkoły są:

• otwarte na nowe technologie i ich wykorzystanie w pracy dydaktycznej,
  • aktywne w propagowaniu stosowania technologii informacyjnych i komunikacyjnych wśród uczniów i nauczycieli,
  • aktywne w zakresie dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi placówkami (w kraju i za granicą) oraz środowiskiem lokalnym,
  • aktywnie funkcjonują w społecznościach wirtualnych.

Innowacyjna Szkoła 2011

Po raz drugi Miejski Zespół Szkół nr 2 otrzymał zaszczytny tytuł Innowacyjnej Szkoły w 2011 roku. Certyfikat otrzymaliśmy podczas Forum Innowacyjnych Nauczycieli i Szkół, które miało miejsce w dniach 7 i 8 października 2011 w siedzibie Microsoft w Warszawie.

Data dodania: 2017-11-05 08:07:25
Data edycji: 2020-06-16 08:10:19